Opening Hours:M

Szpitale Dla Ludzi

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna

Categories :Bez kategorii

Niewiele jest osób, które w są w stu procentach zadowolone ze swojego ciała. Często czujemy potrzebę poprawiania natury, a medycyna wychodzi temu naprzeciw – dzisiejsze zabiegi są bezpieczne, skuteczne, naturalne i łatwo dostępne. Ważne jednak, aby wiedzieć, czego konkretnie potrzebujemy.

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna wciąż jeszcze wywołuje negatywne skojarzenia związane z medialnym rozgłosem wokół nieudanych zabiegów wśród znanych osób. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tego typu „wypadki” zdarzały się głównie w ubiegłym wieku. Dyscyplina ta rozwinęła się w znacznym stopniu i nie ma już ryzyka nienaturalnego wyglądu – jeśli zdarzają się takie przypadki, są one wynikiem świadomej decyzji o kolejnej operacji. Dziś zabiegi są bezpieczne i łatwo dostępne, co pozwala rozwiązać liczne problemy, z jakimi borykają się pacjenci, a są one bardzo różnorodne. Prawdopodobnie najpopularniejsze są zabiegi, które mają na celu odmłodzenie wyglądu twarzy i jej okolic, takie jak lifting lub też korekty opadających powiek. Popularne są także operacje piersi – modelowanie, powiększanie, a także pomniejszanie, gdyż zdarza się, że zbyt duży biust jest znaczącym utrudnieniem wykonywanych na co dzień czynności.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dziedzina szersza niż chirurgia plastyczna. W jej obrębie znajdują się także mało inwazyjne zabiegi, które korzystnie wpływają na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Znajdziemy tu więc odmładzanie za pomocą kwasu hialuronowego, wygładzanie zmarszczek oraz zamykanie naczynek, a także zabiegi odmładzająco-pielęgnacyjne takie jak peelingi chemiczne czy też mezoterapię igłową. Ponadto możliwe jest także leczenie schorzeń takich jak żylaki, nadpotliwość czy też nietrzymanie moczu – a są to problemy, które znacząco potrafią utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Aby skutecznie poradzić sobie z problemami natury zdrowotnej i estetycznej, dobrze jest znaleźć zaufanego lekarza medycyny estetycznej, który będzie umiał doradzić nam w zakresie naszych przypadłości i dobrać odpowiedni sposób leczenia.