Opening Hours:M

Szpitale Dla Ludzi

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Categories :Bez kategorii

Duże, symetryczne i piękne usta to marzenie niejednej kobiety. Pełne, zmysłowe wargi są wizytówką kobiety, dodają jej atrakcyjności i charakteru. Niestety, z wiekiem skóra traci jędrność, staje się wiotka, przez co wygląda na zmęczoną. Usta również z biegiem lat tracą swoją sprężystość i elastyczność, wokół ust pojawiają się nieestetyczne zmarszczki, a kąciki opadają ku dołowi. Naprzeciw problemowi wychodzą gabinety estetyczne, które w swojej ofercie posiadają zabiegi powiększania ust.

Jakie właściwości posiada kwas hialuronowy?

Najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje w organizmie człowieka naturalnie np. w ścianie naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych, mazi stawowej czy skórze. Dodatkowo kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, a także łączy włókna elastynowe i kolagenowe. Substancja odpowiada również za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia komórek skóry, dzięki czemu jest ona sprężysta i jędrna.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust nie jest zabiegiem skomplikowanym, a czas jego trwania wynosi zaledwie ok. 30 minut. Na początku lekarz wykonujący zabieg, nakłada na usta krem znieczulający, dzięki któremu jest on zupełnie bezbolesny. Kolejnym krokiem jest wstrzyknięcie do skóry właściwej kwasu hialuronowego. Ilość kwasu zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Rezultat powiększonych ust jest niemal natychmiastowy. Początkowo usta mogą być zaczerwienione, spuchnięte i obolałe, jednak dolegliwości te ustępują po kilku dniach. W zależności od stopnia wchłanialności kwasu hialuronowego, efekt ten może utrzymywać się od 6-12 miesięcy.

O czym należy pamiętać?

Zanim zdecydujesz się na zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym wypisz listę zalet i wad tego przedsięwzięcia. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, jednak zachowanie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Podstawowym krokiem jest znalezienie odpowiedniego lekarza specjalisty, który posiada wiedzę, niezbędne doświadczenie, a także odpowiedni, specjalistyczny sprzęt dobrej jakości. Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że przeprowadzany jest przez osobę wykwalifikowaną.